Sitemize Katkıda Bulunun

Merhaba, Sitemize yazılarıyla katkıda bulunmak isteyenler, bize bilgi@saksafonname.com e-posta adresinden ulaşabilirler. Teşekkür ederiz.
21 günlük nefes geliştirme egzersiz serisinden üçüncü haftaya ait çalışma programı buradadır.
21 gün boyunca düzenli olarak aksatmadan, her gün 5 dakika vakit ayırarak uygulanacak bu çalışma ile ciğerlerinizin gücünü artıracak ve soluma kontrolünü geliştirmeyi sağlayacaksınız.
21 günlük nefes geliştirme egzersiz serisinden birinci haftaya ait çalışma programı buradadır.
21 günlük nefes geliştirme egzersiz serisinden ikinci haftaya ait çalışma programı buradadır.
Ses tellerinize zarar vermemek adına 60 saniyelik nefes tutma çalışmasına geçmeden önce tamamlamanız gereken bir çalışma mevcuttur. Gırtlak altı basıncın yükselmemesi için böncelikle bu çalışmayı yapmanız gereklidir.
Diyafram, soluk alıp verme işleminde önemli yere sahip olan bir kas olsa da, genelde pek çok kişi bu kası doğru kullanamaz ve nefesi göğüs kafesine doğru alır. Alınan bu yanlış nefes biçimi, içeri giren havanın miktarını ve kontrollü bir şekilde…
Bir kas olan diyafram, karın boşluğu ile göğüs kafesi arasında bulunuyor. Karın boşluğuna doğru çekilerek ciğerlerin aşağı doğru genişlemesine olanak tanıyan diyafram kası, daha bol hacimli bir hava alımını ve bu havanın kontrollü bir şekilde kullanımını sağlar.

İletişim

E-mail:  bilgi@saksafonname.com