Sitemize Katkıda Bulunun

Merhaba, Sitemize yazılarıyla katkıda bulunmak isteyenler, bize bilgi@saksafonname.com e-posta adresinden ulaşabilirler. Teşekkür ederiz.

31. İCF'nin Genç Caz+ Bölümü Başvuruları Özel

31. İstanbul Caz Festivali’nin genç müzisyenleri desteklediği gelenekselleşen bölümü Genç Caz+ için başvurular başladı. 

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Garanti BBVA sponsorluğunda 3-18 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek 31. İstanbul Caz Festivali’nin genç müzisyenleri desteklediği gelenekselleşen bölümü Genç Caz+ için başvurular başladı.

Bu yıl 22. yaşını kutlayan Genç Caz+, Türkiye’de amatör veya yarı profesyonel olarak müzikle ilgilenen, 28 yaş altındaki genç müzisyen ve topluluklara festival programında yer alabilecekleri bir platform sağlıyor. Başvurular sonrasında belirlenecek müzisyen ve topluluklar, 31. İstanbul Caz Festivali kapsamında şehrin farklı semtlerindeki parklarda ücretsiz gerçekleştirilen Parklarda Caz etkinliklerinde uluslararası sanatçılarla aynı sahneyi paylaşacak, Genç Caz+ 24 albümünde yer alacak. Genç Caz+ için başvurular 19 Nisan Cuma gününe kadar devam ediyor. Bu sene Genç Caz+ seçici kurulunda müzisyen Ayşe Tütüncü, müzisyen Selen Gülün, müzisyen Volkan Öktem, radyo programcısı Dr. Hakan Rauf Tüfekçi, yazar Yekta Kopan, müzisyen Okan Kaya, Sony Music Türkiye Genel Müdürü Özden Bora, Akra Caz Festivali Direktörü Kadir Dursun, müzisyen Çağıl Kaya, Pozitif ve Babylon’un kurucularından Ahmet Uluğ ve İstanbul Caz Festivali Direktörü Harun İzer yer alıyor.

İKSV 50. Yıl Genç Sanatçı Fonu ve 2013 yılında aramızdan ayrılan müzik insanı Mehmet Uluğ’un anısını yaşatmak amacıyla oluşturulan Mehmet Uluğ Fonu’nun desteğiyle hayata geçirilen Genç Caz+ albümü bu yıl dördüncü kez yayımlanacak. Genç Caz+ konserlerine seçilecek topluluklar birer özgün eseriyle, dijital platformlarda yayımlanacak olan albümde yer alacak. Sony Music Türkiye iş birliğiyle gerçekleştirilen bu albüm projesiyle yetenekli ve umut vadeden genç müzisyenlerin yaratıcılık ve kariyer gelişimleri desteklenecek ve Türkiye’den dünyaya seslerini duyurmaları sağlanacak.

Genç Caz+’ya profesyonel bir albüm yayımlamamış, 28 yaşın altında olan müzisyen ve topluluklar başvurabiliyor. Başvurularda caz, funk, R&B, neo-soul, elektronik müzik, hip-hop gibi farklı türler, doğaçlama içeren türler arası müzikler ve benzeri tarzlardaki demolar kabul ediliyor. 

Müzisyenler, kendi özgün eserlerinin yanı sıra başka parçaların yorumlarından oluşan bir repertuvar ile başvurabilirler. Yayımlanacak albümde yer alabilmek için sanatçıların kendi özgün eserleri (söz-beste) ile katılmaları özellikle tercih edilecek. Yapılacak başvurular üzerinden değerlendirme konserinde yer almaya hak kazanan isimler 29 Nisan Pazartesi günü festivalin internet sitesi üzerinden ilan edilecek. Festivalde yer almaya hak kazanan müzisyen ve topluluklar ise 5 Mayıs tarihinde gerçekleşecek değerlendirme konserinden sonra açıklanacak. 

Genç Caz+ hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Okunma 329 defa Son Düzenlenme Son Düzenlenme Şubat 09 2024
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Ali Sami İpek

Saksafon üzerine haber toplayarak sitemize katkıda bulunmaktadır.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

İletişim

E-mail:  bilgi@saksafonname.com