Sitemize Katkıda Bulunun

Merhaba, Sitemize yazılarıyla katkıda bulunmak isteyenler, bize bilgi@saksafonname.com e-posta adresinden ulaşabilirler. Teşekkür ederiz.

31. İstanbul Caz Festivali 3 Temmuz'da Başlayacak Özel

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından her yıl düzenlenen İstanbul Caz Festivali, bu yıl 3-18 Temmuz 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

İKSV tarafından yapılan açıklamada, bu yıl 31. Kez gerçekleştirilecek olan festivalde, daha önce ödül de alan Gregory Porter ve Chris Isaak da konser verecek. Dünyanın en iyi caz vokalleri arasında gösterilen Porter, 8 Temmuz akşamı Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda sahne alıyor olacak.

Wicked Game ya da Blue Hotel gibi popüler şarkılarla bilinen Chris Isaak ise 12 Temmuz’da yine aynı sahnede konser veriyor olacak. 40 yıllık müzik kariyerinde iki Grammy adaylığı, 1 platin plak kazanan Isaak’in yanı sıra yine onlarca ünlü sanatçı sahne alıyor olacak.

Festivalde sahne alacak olan bu iki isim için biletler Passo’da ve İKSV ana gişesinde satılıyor olacak. Ayrıca öğrenciler, bu yıl da yine tüm festival konserlerinde 20 TL’lik Ecazıbaşı Genç Bilet uygulamasından faydalanabilecekler.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, 27 yıldır Garanti BBVA sponsorluğunda gerçekleştirilen İstanbul Caz Festivali, güncel müziğin en iyi ve en yeni örnekleriyle 3-18 Temmuz’da bir kez daha müzikseverlerle buluşacak. Bu sene 31’incisi düzenlenen festivalin iki büyük ismi belirlendi: Gregory Porter ve Chris Isaak.

Her performansında izleyiciyi şaşırtan, dünyanın en iyi jazz vokalleri arasında gösterilen Gregory Porter, 8 Temmuz Pazartesi akşamı Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda sahnede olacak. Çocukluk döneminden bu yana beslendiği country, gospel ve blues’un yanı sıra jazz, R&B ve funk arasında seyreden ayırt edici tarzıyla öne çıkan Porter, jazz’ı büyük kalabalıklarla buluşturmaya devam ediyor.

Gregory Porter, Dr. Martin Luther King’i anlattığı “1960 What?” şarkısıyla hafızalara kazındı; 2014’te Liquid Spirit ile, 2017’de Take Me to the Alley ile “En İyi Jazz Vokal Albümü” dalında Grammy’ye layık görüldü. Müzik listelerini altüst eden Liquid Spirit, tarihin en çok dinlenen jazz albümü olarak kayda geçti. BBC’nin “endişe verici biçimde az rastlanan, ender bir tür” olarak tanımladığı Gregory Porter’ın en çok gurur duyduğu başarısı ise iyileştirici ve umut veren müziği sayesinde dinleyicisiyle kurduğu özel bağ.

Chris Isaak’ın kariyerinde önemli bir dönüm noktası olan “Wicked Game”, David Lynch’in 1990 yılında yayımlanan ünlü Wild At Heart filminde de yer aldı. Aradan geçen yıllar Chris Isaak müziğinin zamansız olduğunu “Blue Hotel” ve “Baby Did A Bad Bad Thing” gibi hitlerle birçok defa kanıtladı. Rock, rockabilly, soul, folk, pop ve country türlerinden ödünç olsa da daha ilk notasında kendi tarzını ortaya koyan şarkılarıyla Isaak, neredeyse 40 yıllık ikonik kariyerine iki Grammy adaylığı, bir platin plak, on üç stüdyo albümü, on iki tekli, sayısız kapalı gişe konser ve birçok film müziği sığdırdı.

“Wicked Game”, “Blue Hotel” gibi popüler şarkıları ile tanınan ünlü müzisyen Chris Isaak, eşsiz performanslarından birini sergilemek üzere 31. İstanbul Caz Festivali için ilk kez ülkemize geliyor. Konser, 12 Temmuz Cuma, Garanti BBVA’nın gösteri sponsorluğunda, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda.

Chris Isaak’ın kariyerinde önemli bir dönüm noktası olan “Wicked Game”, David Lynch’in 1990 yılında yayımlanan ünlü Wild At Heart filminde de yer aldı. Aradan geçen yıllar Chris Isaak müziğinin zamansız olduğunu “Blue Hotel” ve “Baby Did A Bad Bad Thing” gibi hitlerle birçok defa kanıtladı. Rock, rockabilly, soul, folk, pop ve country türlerinden ödünç olsa da daha ilk notasında kendi tarzını ortaya koyan şarkılarıyla Isaak, neredeyse 40 yıllık ikonik kariyerine iki Grammy adaylığı, bir platin plak, on üç stüdyo albümü, on iki tekli, sayısız kapalı gişe konser ve birçok film müziği sığdırdı.

Okunma 359 defa Son Düzenlenme Son Düzenlenme Şubat 09 2024
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Ali Sami İpek

Saksafon üzerine haber toplayarak sitemize katkıda bulunmaktadır.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

İletişim

E-mail:  bilgi@saksafonname.com