Sitemize Katkıda Bulunun

Merhaba, Sitemize yazılarıyla katkıda bulunmak isteyenler, bize bilgi@saksafonname.com e-posta adresinden ulaşabilirler. Teşekkür ederiz.

Anıl Şallıel Özel

8 yaşında babası Mümin Şallıel'in teşvikiyle müzik yaşantısına başladı. Daha 14 yaşındayken profesyonel müzik hayatına atıldı.

Günümüze kadar olan süreçte birçok Pop, Rock ve Jazz sanatçısına sahnede ve albüm kayıtlarında eşlik etti. (2007) 14 yaşında ilk sahne deneyimine Buzuki Orhan Osman ile başlamıştır. (2008) 15 Yaşında Dünyaca Ünlü Davul Virtüözü Dave Weckl ile Buzuki Orhan Osman Turkophony Project kapsamında aynı sahneyi paylaştı.. Aynı zamanda Bilal Karaman önderliğinde kurulan Kavela grubunun bir üyesiydi (Funk R&B Soul)&Evrim Özsuca tarafından Kurulan Effective Band'inde üyesiydi Sarper Semiz Onur Mete Band,Ercüment Vural Band (2009) 16 Yaşında Stüdyo kayıtlarında yer almaya başlar,Ve bu zamana kadar birçok Albüm,Jingle,Film Müziğinde yer almıştır..

Göksel İle ilk büyük sahne performanslarına başlar,ve o sene içinde Yalın,Teoman,Manga,Suzan Kardeş,Burak Kut ile sahne performanslarına başlamıştır.. (2010) 17 Yaşında Aycan Teztel yönetimindeki İstanbul Superband'in Üyesi Olmuştur Sıla ve Aşkın Arsunan Jazzino Band ile Sahne Çalışmalarına başlamıştır.. 2010'dan beri Volkan Konak ile Sahne Performanslarında yer almaktadır, (2012) 19 yaşında (kardeşi Batu Şallıel) ile kurduğu Grubu What da Funk project ile Ghetto Sahnesinde dünyaca ünlü vokaller ile featuring yaptılar.. Mehmet Erdem ile sahne performanslarına başlamıştır 29 nisan 2013 Ünlü İtalyan caz gitaristi ''Nicola Conte''ile İnternational Jazz Day kapsamında konser verdiler.

2010 senesinde London College of Music sınavının Türkiye ayağına girip derece ile mezun olan Anıl daha sonra da bir çok isim ve grupla aynı sahneyi paylaştı. Güncel Konser ve Gruplar Volkan Konak Göksel Mehmet Erdem Burak Kut Şallıel Bros What da Funk Project Aşkın Arsunan Jazzino Band Şu ana kadar çaldığı Grup, Sahne ve Studyo Kayıtlarından bazıları Volkan Konak Mehmet Erdem Göksel Sıla Yalın Teoman Gülşen Manga Burak Kut Ajda Pekkan Emre Altuğ Yonca Lodi Öykü Gürman Hale Caneroğlu Cahit Berkay Sarper Semiz Ercüment Vural Onur Mete Güvenç Dağütsün Fettah Can Oğuzhan Uğur Nez Ece Gürsel Cem Kılıç Buzuki Orhan Osman Serkan Çağrı Suzan Kardeş Flexible Kavela Effective Yalan Dünya Anadolu Ateşi Eyvah Eyvah Hükümet Kadın Çalışmalarına çeşitli sanatçıların sahne performanslarında, grup ve album kayıtlarında çalarak devam etmektedir.

Okunma 5563 defa Son Düzenlenme Son Düzenlenme Aralık 12 2016
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Bu kategoriden diğerleri: « Batu Şallıel Yahya Dai »

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

İletişim

E-mail:  bilgi@saksafonname.com