Sitemize Katkıda Bulunun

Merhaba, Sitemize yazılarıyla katkıda bulunmak isteyenler, bize bilgi@saksafonname.com e-posta adresinden ulaşabilirler. Teşekkür ederiz.

İğneada: Caz Maz Gün Sayıyor Özel

İğneada: Caz Maz; Longosphere'de 'köklerden göklere'

"İğneada: Caz Maz" 08-11 Mart tarihleri arası doğanın güzelliklerini iyi müziklerle kurguladığı programında katılımcılarını Longosphere'de 'köklerden göklere' bakmaya davet ediyor.

Üç gün sürecek festivalde, solo projesi ile yurtiçi ve yurtdışında birçok projede yeralan besteci ve gitarist Mert Pekduraner, Türkiye’nin önde gelen caz müzisyenlerinden Kubilay Kan Quartet, ses ve frekanslarla örülü yaşam yolculuğundan beslenerek hayat bulan elektro-akustik proje Sonic Alchemy, geçen yıl yayınladığı 'Bir Başına' albümüyle dikkat çeken vibrafoncu Can Tutuğ performansları ile sahne alacak.

İğneada: Caz Maz'da ayrıca Onur Diner ve DJ BEY katılımcılara müzikler dinletecek.

"Caz Maz", 2021 yılının Eylül ayında "Sıfırıncı Sene" adıyla hayata geçtikten sonra gezici bir festival olarak yoluna devam ediyor. Festivalin en önemli teması aslında yakın ama bir o kadar da birbirinden uzak dünyalardan olan insanları bir araya getirmektir. İlk seneden itibaren, 2023’ün Eylül ayında “İstanbul: Caz Maz” Galata’da, Doğan Apartmanının terasında, 2024’ün Ocak ayında ise “Palandöken: Caz Maz” gerçekleşti. Mart ayında İğneada'ya doğru yola çıkan "Caz Maz" beşinci edisyonunda müzikseverleri ağırlamaya hazırlanıyor.

Programın tamamı aşağıdaki görseldedir.

Okunma 301 defa Son Düzenlenme Son Düzenlenme Şubat 13 2024
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Rahmi Erdem

Saksafon sevdası bizlerle buluşmasına vesile olmuştur. 

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

İletişim

E-mail:  bilgi@saksafonname.com