Sitemize Katkıda Bulunun

Merhaba, Sitemize yazılarıyla katkıda bulunmak isteyenler, bize bilgi@saksafonname.com e-posta adresinden ulaşabilirler. Teşekkür ederiz.

İstanbul'da Yeni Bir Caz Klübü : The Crow Jazz Özel

İstanbul'un yeni caz sahnesinin dikkat çeken özelliği Kartal Marina AVM içinde yer alması.

İstanbul'un geleneksel eğlence hayatının uzağında olmasına rağmen Kartal ve bütün o çevre sürpriz haberler üretmeye müsait ve bu durumun en önemli sebebi ise AVM'ler. Cadde hayatının içinde yer alan caz klüpleri ancak şehrin merkezî semtlerinde hayat bulabilirken, hızla gelişen veya çeperde kalan yeni bölgelerde ise alışverişten eğlence ve kültüre yeni yaşam alanları AVM'ler üzerinden varolabiliyor.

Özenli dekorasyonu, restoran/cafe/klüp ortak işletme formülü böyle bir klübün hayatta kalması için yeterli zemini sağlıyor. Gerisi, AVM'ler üzerinden oluşan yeni yaşam bölgelerindeki müzikseverlerin ilgisi sayesinde gelişmeye açık bir potansiyel demektir ve umarız The Crow Jazz İstanbul caz hayatının kalıcı rengi olmayı başarır.

The Crow Jazz sahnesinde bugüne kadar Esra Kaya, Subway Jazz Station, Seher Karahan Band, Gabriel Meidinger/Murat Turhan, Gülce Altunel Trio, Gizem Gündoğdu Trio, Yıldız Asyalı, The B Train Band, Oza Jazz Quartet, Freeway gibi isim ve topluluklara yer verildi. Klüp, Anadolu yakasının Kadıköy-Moda merkezli eğlence ağırlığının bir kısmını üzerine alması ve büyük bir nüfusun yaşadığı bölgede canlı müzik bakımından önemli bir seçenek olması için her sebep mevcut.

 

Okunma 1569 defa Son Düzenlenme Son Düzenlenme Şubat 07 2022
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Ali Sami İpek

Saksafon üzerine haber toplayarak sitemize katkıda bulunmaktadır.

Bu kategoriden diğerleri: « Eataly - Jazz Breakfast

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

İletişim

E-mail:  bilgi@saksafonname.com