Sitemize Katkıda Bulunun

Merhaba, Sitemize yazılarıyla katkıda bulunmak isteyenler, bize bilgi@saksafonname.com e-posta adresinden ulaşabilirler. Teşekkür ederiz.

Nina Simone'un Ünlü Albümü Dijitalde Çıkacak Özel

Nina's Back albümü dijital platformlarda ilk kez yayınlanacak.

Nina Simone'u tanıtmaya ihtiyaç yok ama şunu unutmamalı ki 1985 tarihli albümü Nina's Back, ikonik sanatçının sektörden uzak kaldığı dönemin ardından yeniden hatırlanmasını sağlamıştı.

Verve Records, basılı albümlerde sıkışıp kalmış Nina's Back albümünü ilk kez dijital olarak 15 Martta satışa çıkaracaklarını duyurdu.

Yeniden yayımlanmasını kutlamak amacıyla Verve firması "For a While" parçası için özel bir animasyon hazırladı ve albüm yeni bir kapak tasarımına da sahip olacak.

Simone bu albümü, müziğe ara verdiği ve ABD dışında yaşadığı dönemin ardından kaydetmişti. Albümde, orijinali Frank Sinatra'ya ait "For a While"ın da aralarında olduğu bir dizi cover parçanın yanı sıra orijinal besteler yer alıyor. "I Sing Just To Know I'm Alive" ve "Fodder On Her Wings" parçaları ilk kez 1982 tarihli Fodder On My Wings albümünde yer almıştı, ancak Nina's Back albümünde Simone'a nefesliler ve geri vokallerden oluşan bir grup eşlik ederek eserleri yeniden yorumluyor.

Verve firması, bu yılın Nina Simone hayranları için önemli bir sene olacağını söylüyor. Firma, Nina's Back'in bu yeni dijital sürümüne ek olarak yıl sonuna doğru Simone'un kariyerindeki en etkili şarkılardan biri ve protest bir marş olarak kabul edilen "Mississippi Goddam" üzerine kısa bir belgesel hazırlamayı planladığını açıkladı. 

Okunma 367 defa Son Düzenlenme Son Düzenlenme Şubat 08 2024
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Ahmet Demir

Cazseverdir.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

İletişim

E-mail:  bilgi@saksafonname.com